Muzica

QPLAY
9 Vizualizari · 4 years in urma

Mai mereu cu zâmbetul pe buze, artista Vlăduța Maria Lupău este dovada incontestabilă că folclorul românesc este respectat, promovat şi dus mai departe de generaţia tânără a României. La doar 25 de ani, Vlăduța a ajuns să fie cunoscută atât pe plan naţional, cât şi pe plan internaţional. Interpreta se împarte cu greu intre zecile de concerte şi spectacole, însă o face cu mare drag. Iar drumul spre succes nu a fost unul nici scurt şi nici uşor. Vlăduța Lupău a intrat în industria muzicală încă de la vârsta de la 4 ani, iar anii de muncă o recompensează acum pentru toate sacrificiile.
Acolo, spre marele meu noroc , am „bătut” la o uşă unde scria „Folclor”. Păşind acel prag, am întâlnit omul care stă la baza a tot ceea ce înseamnă azi „Vlăduța Lupău”. Am întâlnit-o pe doamna profesor Cornelia Neaga, căreia îi mulțumesc din suflet pentru tot ceea ce azi însemn ca artist.Nu pot să zic neapărat ca acest talent este moștenit din familie, deoarece nimeni din familie nu cânta. M-am găsit numai eu (râde). Într-adevăr, bunicii mei, din ambele părți sunt şi erau iubitori de folclor. Oarecum, pe vremea aia, era firesc să fii iubitor de folclor, deoarece făcea parte din viața de zi cu zi a țăranului român.

Vladuta Lupau
Pentru concerte , evenimente private/Booking
Mail: vladutalupau@gmail.com ; Telefon: 0736 762 722
Facebook https://www.facebook.com/Vl%C4....%83du%C8%9Ba-Lup%C4%
Twiter https://twitter.com/VladutaLupau
Va astept sa va abonati pentru a afla primii noutatile: http://www.youtube.com/c/Vladu....taLupau?sub_confirma

QPLAY
27 Vizualizari · 4 years in urma

Primul meu zbor cu parasuta a avut loc in 05.05.2015 in America - Atlanta
Trairea este una pe care nu o pot descrie,dar pentru cei care cu adevarat sunt curajosi si cred ca sunt capabili sa faca acest lucru.. GO DO IT !

QPLAY
7 Vizualizari · 4 years in urma

VIN ACASA DE CRACIUN -SPECTACOL DECEMBRIE 2016(official video)
Ruga pentru parinti - Vladuta Lupau
Album Vin acasa de Craciun - Vladuta Lupau 2016
Marea sarbatoare a Nasterii Domnului Isus Hristos, este inca o ocazie de reintoarcere la radacini, de regasire a identitatii culturale, prin practicarea obiceiurilor de Craciun. Colindele rasuna pretutindeni, pentru belsug in case si sanatate, iar colindatorii devin ''oaspeti buni'', cu puterea de a savarsi miracole.

QPLAY
10 Vizualizari · 4 years in urma

Mai mereu cu zâmbetul pe buze, artista Vlăduța Maria Lupău este dovada incontestabilă că folclorul românesc este respectat, promovat şi dus mai departe de generaţia tânără a României. La doar 25 de ani, Vlăduța a ajuns să fie cunoscută atât pe plan naţional, cât şi pe plan internaţional. Interpreta se împarte cu greu intre zecile de concerte şi spectacole, însă o face cu mare drag. Iar drumul spre succes nu a fost unul nici scurt şi nici uşor. Vlăduța Lupău a intrat în industria muzicală încă de la vârsta de la 4 ani, iar anii de muncă o recompensează acum pentru toate sacrificiile.
De-a lungul carierei sale, tânăra a câştigat numeroase premii dintre care amintim: Premiul I – Festivalul Național „Rapsodia Românească”; Premiul I – Festivalul Național „Maria Lătărețu”; Premiul III – „Strugurele de Aur”; Marele Premiu „Festivalul Național de Cătănie”; Marele Premiu „Maria Tănase” sau Premiul de Popularitate „Mamaia Folclor”.
Albumul Vladuta Lupau Cant de dragul inimii contine 16 piese:
Am un bade-i dus catana; M-am trezit de dimineata; Pa drumul dintre hotara; Cant de dragu inimii; Nu asara , alaltasara; Doamne ajuta si da bine; Frunzulita da bujor; Badea care mi-e drag mie; Dragu-mi-i a hori la lume; Iaca postu s-o gatat; In ratu cu iarba-nalta; Ciude-mi-i,da ce mi-i ciuda; Tare=as vrea sa pot canta; Strugurel poama verzaie; Iaca-ma ma maritai; Asara mi-am pus razboi.

Vladuta Lupau
Pentru concerte , evenimente private/Booking
Mail: vladutalupau@gmail.com ; Telefon: 0736 762 722
Facebook https://www.facebook.com/Vl%C4....%83du%C8%9Ba-Lup%C4%
Twiter https://twitter.com/VladutaLupau
Va astept sa va abonati pentru a afla primii noutatile: http://www.youtube.com/c/Vladu....taLupau?sub_confirma

QPLAY
42 Vizualizari · 4 years in urma

Vin Acasă De Craciun - ediția a-5-a ❤️
Proiectul meu de suflet! As vrea din suflet sa știți ca sunteți părtași azi la o sărbătoare.. azi da! Este sărbătoare! Ediția 5-a !

Aboneaza-te acum pentru noutati: https://bit.ly/2TYaZhn

Aștept aceasta zi, tot anul! De fapt încă de cum se termina concertul.. se trage cortina, suflu , ma bucur?...văd sala goală, scena fără viața .. si aștept sa vina anul următor și sa ma întâlnesc iar cu dumneavoastră, asta de 5 ani încoace.

Hmmm... va țin câteva momente.. sa va spun ca!
Nu am mulți ani, dar in toți anii pe care ii am, nu a trecut nici o zi in care sa nu cant!
Și nici nu cred ca va trece cât ma va tine Dumnezeu pe lume.. și sint sigura ca și după aceea .. tot am sa cânt!

Vladuta Lupau - Vin acasa de Craciun 2019
Teatrul Național Cluj Napoca
Au participat alături de mine colegi dragi din toată România!
Invitați speciali: orchestra Ethnorepublic din Chișinău dirijor Marcel Ștefănet alături de Cornelia Ștefăneț
Orchestra condusă de Ovidiu Barteș
Florentina și Petre Giurgi
Alexandru Brădăţan
Olguța Berbec
Remus Novac
Andreea Haisan
Angelica Flutur
Gabriel Dumitru
Oana Bozga Pintea
Ovidiu Homorodean
Codruta Rodean
Bogdan Cioaranu
Ionuț Bledea
Diana Cârlig
Bogdan Bizău
Rapsozii Maramureșului
Victoria Petrenciuc


Vladuta Lupau
Pentru concerte , evenimente private/Booking
Mail: contact.vladutalupau@gmail.com ; Telefon: 0736 762 722
Facebook: https://www.facebook.com/vladutalupau/
Twiter: https://twitter.com/VladutaLupau/
Instagram: https://www.instagram.com/vladutalupau/

Mai mereu cu zâmbetul pe buze, artista Vlăduța Maria Lupău este dovada incontestabilă că folclorul românesc este respectat, promovat şi dus mai departe de generaţia tânără a României. La doar 25 de ani, Vlăduța a ajuns să fie cunoscută atât pe plan naţional, cât şi pe plan internaţional.De-a lungul carierei sale, tânăra a câştigat numeroase premii dintre care amintim: Premiul I – Festivalul Național „Rapsodia Românească”; Premiul I – Festivalul Național „Maria Lătărețu”; Premiul III – „Strugurele de Aur”; Marele Premiu „Festivalul Național de Cătănie”; Marele Premiu „Maria Tănase” sau Premiul de Popularitate „Mamaia Folclor”.


Aboneaza-te pentru noutati: https://bit.ly/2TYaZhn

QPLAY
3 Vizualizari · 4 years in urma

Mai mereu cu zâmbetul pe buze, artista Vlăduța Maria Lupău este dovada incontestabilă că folclorul românesc este respectat, promovat şi dus mai departe de generaţia tânără a României. La doar 25 de ani, Vlăduța a ajuns să fie cunoscută atât pe plan naţional, cât şi pe plan internaţional.De-a lungul carierei sale, tânăra a câştigat numeroase premii dintre care amintim: Premiul I – Festivalul Național „Rapsodia Românească”; Premiul I – Festivalul Național „Maria Lătărețu”; Premiul III – „Strugurele de Aur”; Marele Premiu „Festivalul Național de Cătănie”; Marele Premiu „Maria Tănase” sau Premiul de Popularitate „Mamaia Folclor”.

Vladuta Lupau
Pentru concerte , evenimente private/Booking
Mail: contact.vladutalupau@gmail.com ; Telefon: 0736 762 722
Facebook https://www.facebook.com/Vl%C4....%83du%C8%9Ba-Lup%C4%
Twiter https://twitter.com/VladutaLupau
Va astept sa va abonati pentru a afla primii noutatile: http://www.youtube.com/c/Vladu....taLupau?sub_confirma

QPLAY
10 Vizualizari · 4 years in urma

Doina Salaj
Compozitor ~Cornelia Neaga~ ; Ochestrator ~Ovidiu Bartes~ ; Taragot ~Ioan Berci~
Vladuta Lupau
Pentru concerte , evenimente private/Booking
Mail: vladutalupau@gmail.com ; Telefon: 0736 762 722
Facebook https://www.facebook.com/Vl%C4....%83du%C8%9Ba-Lup%C4%
Twiter https://twitter.com/VladutaLupau
Va astept sa va abonati pentru a afla primii noutatile: http://www.youtube.com/c/Vladu....taLupau?sub_confirma

QPLAY
10 Vizualizari · 4 years in urma

Mai mereu cu zâmbetul pe buze, artista Vlăduța Maria Lupău este dovada incontestabilă că folclorul românesc este respectat, promovat şi dus mai departe de generaţia tânără a României. La doar 25 de ani, Vlăduța a ajuns să fie cunoscută atât pe plan naţional, cât şi pe plan internaţional.De-a lungul carierei sale, tânăra a câştigat numeroase premii dintre care amintim: Premiul I – Festivalul Național „Rapsodia Românească”; Premiul I – Festivalul Național „Maria Lătărețu”; Premiul III – „Strugurele de Aur”; Marele Premiu „Festivalul Național de Cătănie”; Marele Premiu „Maria Tănase” sau Premiul de Popularitate „Mamaia Folclor”.

Vladuta Lupau
Pentru concerte , evenimente private/Booking
Mail: contact.vladutalupau@gmail.com ; Telefon: 0736 762 722
Facebook https://www.facebook.com/Vl%C4....%83du%C8%9Ba-Lup%C4%
Twiter https://twitter.com/VladutaLupau
Va astept sa va abonati pentru a afla primii noutatile: http://www.youtube.com/c/Vladu....taLupau?sub_confirma

QPLAY
15 Vizualizari · 4 years in urma

Mai mereu cu zâmbetul pe buze, artista Vlăduța Maria Lupău este dovada incontestabilă că folclorul românesc este respectat, promovat şi dus mai departe de generaţia tânără a României. La doar 25 de ani, Vlăduța a ajuns să fie cunoscută atât pe plan naţional, cât şi pe plan internaţional. Interpreta se împarte cu greu intre zecile de concerte şi spectacole, însă o face cu mare drag. Iar drumul spre succes nu a fost unul nici scurt şi nici uşor. Vlăduța Lupău a intrat în industria muzicală încă de la vârsta de la 4 ani, iar anii de muncă o recompensează acum pentru toate sacrificiile.
Acolo, spre marele meu noroc , am „bătut” la o uşă unde scria „Folclor”. Păşind acel prag, am întâlnit omul care stă la baza a tot ceea ce înseamnă azi „Vlăduța Lupău”. Am întâlnit-o pe doamna profesor Cornelia Neaga, căreia îi mulțumesc din suflet pentru tot ceea ce azi însemn ca artist.Nu pot să zic neapărat ca acest talent este moștenit din familie, deoarece nimeni din familie nu cânta. M-am găsit numai eu (râde). Într-adevăr, bunicii mei, din ambele părți sunt şi erau iubitori de folclor. Oarecum, pe vremea aia, era firesc să fii iubitor de folclor, deoarece făcea parte din viața de zi cu zi a țăranului român.

Vladuta Lupau
Pentru concerte , evenimente private/Booking
Mail: vladutalupau@gmail.com ; Telefon: 0736 762 722
Facebook https://www.facebook.com/Vl%C4....%83du%C8%9Ba-Lup%C4%
Twiter https://twitter.com/VladutaLupau
Va astept sa va abonati pentru a afla primii noutatile: http://www.youtube.com/c/Vladu....taLupau?sub_confirma

QPLAY
4 Vizualizari · 4 years in urma

Mai mereu cu zâmbetul pe buze, artista Vlăduța Maria Lupău este dovada incontestabilă că folclorul românesc este respectat, promovat şi dus mai departe de generaţia tânără a României. La doar 25 de ani, Vlăduța a ajuns să fie cunoscută atât pe plan naţional, cât şi pe plan internaţional.De-a lungul carierei sale, tânăra a câştigat numeroase premii dintre care amintim: Premiul I – Festivalul Național „Rapsodia Românească”; Premiul I – Festivalul Național „Maria Lătărețu”; Premiul III – „Strugurele de Aur”; Marele Premiu „Festivalul Național de Cătănie”; Marele Premiu „Maria Tănase” sau Premiul de Popularitate „Mamaia Folclor”.

Vladuta Lupau
Pentru concerte , evenimente private/Booking
Mail: contact.vladutalupau@gmail.com ; Telefon: 0736 762 722
Facebook https://www.facebook.com/Vl%C4....%83du%C8%9Ba-Lup%C4%
Twiter https://twitter.com/VladutaLupau
Va astept sa va abonati pentru a afla primii noutatile: http://www.youtube.com/c/Vladu....taLupau?sub_confirma

QPLAY
6 Vizualizari · 4 years in urma

Vladuta Lupau
Pentru concerte , evenimente private/Booking
Mail: vladutalupau@gmail.com ; Telefon: 0736 762 722
Facebook https://www.facebook.com/Vl%C4....%83du%C8%9Ba-Lup%C4%
Twiter https://twitter.com/VladutaLupau
Va astept sa va abonati pentru a afla primii noutatile: http://www.youtube.com/c/Vladu....taLupau?sub_confirma

QPLAY
5 Vizualizari · 4 years in urma

Mai mereu cu zâmbetul pe buze, artista Vlăduța Maria Lupău este dovada incontestabilă că folclorul românesc este respectat, promovat şi dus mai departe de generaţia tânără a României. La doar 25 de ani, Vlăduța a ajuns să fie cunoscută atât pe plan naţional, cât şi pe plan internaţional.De-a lungul carierei sale, tânăra a câştigat numeroase premii dintre care amintim: Premiul I – Festivalul Național „Rapsodia Românească”; Premiul I – Festivalul Național „Maria Lătărețu”; Premiul III – „Strugurele de Aur”; Marele Premiu „Festivalul Național de Cătănie”; Marele Premiu „Maria Tănase” sau Premiul de Popularitate „Mamaia Folclor”.

Vladuta Lupau
Pentru concerte , evenimente private/Booking
Mail: contact.vladutalupau@gmail.com ; Telefon: 0736 762 722
Facebook: https://www.facebook.com/vladutalupau/
Twiter: https://twitter.com/VladutaLupau/
Instagram: https://www.instagram.com/vladutalupau/
Aboneaza-te pentru noutati: https://bit.ly/2TYaZhn

QPLAY
8 Vizualizari · 4 years in urma

fragment priceasna ~biserica Ucraina~

QPLAY
10 Vizualizari · 4 years in urma

Mai mereu cu zâmbetul pe buze, artista Vlăduța Maria Lupău este dovada incontestabilă că folclorul românesc este respectat, promovat şi dus mai departe de generaţia tânără a României. La doar 25 de ani, Vlăduța a ajuns să fie cunoscută atât pe plan naţional, cât şi pe plan internaţional.De-a lungul carierei sale, tânăra a câştigat numeroase premii dintre care amintim: Premiul I – Festivalul Național „Rapsodia Românească”; Premiul I – Festivalul Național „Maria Lătărețu”; Premiul III – „Strugurele de Aur”; Marele Premiu „Festivalul Național de Cătănie”; Marele Premiu „Maria Tănase” sau Premiul de Popularitate „Mamaia Folclor”.

Vladuta Lupau
Pentru concerte , evenimente private/Booking
Mail: vladutalupau@gmail.com ; Telefon: 0736 762 722
Facebook https://www.facebook.com/Vl%C4....%83du%C8%9Ba-Lup%C4%
Twiter https://twitter.com/VladutaLupau
Va astept sa va abonati pentru a afla primii noutatile: http://www.youtube.com/c/Vladu....taLupau?sub_confirma

QPLAY
6 Vizualizari · 4 years in urma

Vladuta Lupau și Rapsozii Maramureșului - Colaj Folclor. Muzica în general mie mi se pare cel mai frumos lucru care îl poate avea lumea asta. De ce ?! Pentru că nu este om pe pământ care să nu asculte muzică. Dăcă e singur, dacă e la vreun eveniment, dacă vrea să își aducă aminte , sau dacă vrea să uite… mereu muzica este de față. Așadar muzica înseamnă viață. Iar muzica populară pentru mine este viața mea. Nu cred că m-aș putea vedea fără ca să o cânt !
Vladuta Lupau și Rapsozii Maramureșului - Colaj Folclor
video: Epic Film

Vladuta Lupau
Pentru concerte , evenimente private/Booking
Mail: contact.vladutalupau@gmail.com ; Telefon: 0736 762 722
Facebook https://www.facebook.com/Vl%C4....%83du%C8%9Ba-Lup%C4%
Twiter https://twitter.com/VladutaLupau
Va astept sa va abonati pentru a afla primii noutatile: http://www.youtube.com/c/Vladu....taLupau?sub_confirma

QPLAY
6 Vizualizari · 4 years in urma

- spectacol de lansare 2012 -
Generatia Tanara impreuna cu doamna Elise Stan si Iuliana Tudor la Simleu-Silvaniei
Orchestra codusa de maestrul Ovidiu Bartes

QPLAY
9 Vizualizari · 4 years in urma

contact.vladutalupau@gmail.com

QPLAY
12 Vizualizari · 4 years in urma

Mai mereu cu zâmbetul pe buze, artista Vlăduța Maria Lupău este dovada incontestabilă că folclorul românesc este respectat, promovat şi dus mai departe de generaţia tânără a României. La doar 25 de ani, Vlăduța a ajuns să fie cunoscută atât pe plan naţional, cât şi pe plan internaţional. Interpreta se împarte cu greu intre zecile de concerte şi spectacole, însă o face cu mare drag. Iar drumul spre succes nu a fost unul nici scurt şi nici uşor. Vlăduța Lupău a intrat în industria muzicală încă de la vârsta de la 4 ani, iar anii de muncă o recompensează acum pentru toate sacrificiile.
De-a lungul carierei sale, tânăra a câştigat numeroase premii dintre care amintim: Premiul I – Festivalul Național „Rapsodia Românească”; Premiul I – Festivalul Național „Maria Lătărețu”; Premiul III – „Strugurele de Aur”; Marele Premiu „Festivalul Național de Cătănie”; Marele Premiu „Maria Tănase” sau Premiul de Popularitate „Mamaia Folclor”.
Albumul Vladuta Lupau Cant de dragul inimii contine 16 piese:
Am un bade-i dus catana; M-am trezit de dimineata; Pa drumul dintre hotara; Cant de dragu inimii; Nu asara , alaltasara; Doamne ajuta si da bine; Frunzulita da bujor; Badea care mi-e drag mie; Dragu-mi-i a hori la lume; Iaca postu s-o gatat; In ratu cu iarba-nalta; Ciude-mi-i,da ce mi-i ciuda; Tare-as vrea sa pot canta; Strugurel poama verzaie; Iaca-ma ma maritai; Asara mi-am pus razboi.

Vladuta Lupau
Pentru concerte , evenimente private/Booking
Mail: vladutalupau@gmail.com ; Telefon: 0736 762 722
Facebook https://www.facebook.com/Vl%C4....%83du%C8%9Ba-Lup%C4%
Twiter https://twitter.com/VladutaLupau
Va astept sa va abonati pentru a afla primii noutatile: http://www.youtube.com/c/Vladu....taLupau?sub_confirma

QPLAY
7 Vizualizari · 4 years in urma

Vladuta Lupau
Pentru concerte , evenimente private/Booking
Mail: vladutalupau@gmail.com ; Telefon: 0736 762 722
Facebook https://www.facebook.com/Vl%C4....%83du%C8%9Ba-Lup%C4%
Twiter https://twitter.com/VladutaLupau
Va astept sa va abonati pentru a afla primii noutatile: http://www.youtube.com/c/Vladu....taLupau?sub_confirma




Showing 147 out of 148