Rreze Dielli - Tavë me kunguj të njomë nga zonja Albana

0 Vizionari
Published
#rrezedielli #reportTV
Tavë me kunguj të njomë
300 gr kunguj të njomë
2 lgj miell
3 vezë
3 lgj qumësht
3 lgj djathë të grirë
Proshutë (sipas dëshirës)
Majdanoz
Galetë
Arrë moskat
Piper i kuq
Kripë, piper i zi
Presim kungujt në rrethore dhe i spërkasim me miell. Në një tavë qelqi të cilën e kemi lyer me vaj ulliri vendosim kungujt, I spërkasim me kripë dhe piper. Në një tas rrahim vezët me qumësht, djath të grirë, kripë, piper, arrë moskat. E shtojmë masën mbi kungujt, e spërkasim sipërfaqen me djathë të grirë dhe e vendosim tavën të piqet në furrë.
Categoria
Muzica
Taguri
report tv, rreze dielli
Fii primul care comenteaza acest videoclip.